Dziś jest 25 maja 2020 r.
6576. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3503. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3203. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Druga Odezwa do Narodu Sarmackiego"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

18 kwietnia 2008 r., 01:55 — admin

Szanowni Obywatele Sarmacji,
Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci!


W późnych godzinach nocnych ukonstytuował się Komitet Ugody Narodowej (d. KON). Ostatnie wydarzenia utwierdziły nas w przekonaniu o realnym zagrożeniu dla Rzeczypospolitej spowodowanego przez nagromadzenie złych emocji oraz mogącego być ich następstwem rozkładu podstawowych więzi społecznych. Nie mogliśmy patrzeć bezczynnie na to, jak Najjaśniejsze Księstwo szarpane jest konfliktami, z których nikt nie wyszedłby zwycięsko — a ucierpielibyśmy na nich wszyscy.

Pomni odpowiedzialności za dalsze trwanie, rozwój i moc Księstwa Sarmacji, postanowiliśmy doprowadzić do kompromisu. Kompromisu trudnego, opartego jednak na pełnym przeświadczeniu, iż wszystkim stronom zależy przede wszystkim na dobru Sarmacji. Kompromisu zbudowanego na założeniu, iż nie będziemy ani rozstrzygać o winie, ani też przesądzać o czyichkolwiek racjach. Kompromisu, którego celem było przywrócenie punktu wyjścia i umożliwienie prowadzenia sporu politycznego w cywilizowanych warunkach, mieszczących się w granicach wytyczonych przez Konstytucję i Kodeks Karny.

Postanowienia kompromisu są następujące:
  • Władze Hrabstwa Gellonii zobowiązały się do przywrócenia stanu zgodnego z porządkiem konstytucyjnym oraz zaniechania jakichkolwiek działań o charakterze represywnym, godzących w ów porządek;
  • Ogłoszona została abolicja generalna, na mocy której wcześniejsze działania, mogące być uważane za sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa, zostały przebaczone i puszczone w niepamięć;
  • Nikt nie zostaje aresztowany lub poddany cenzurze prewencyjnej, ani też nie zostaje zarządzone jakiekolwiek referendum wiążące lub konsultacyjne.
Zwracamy się do Was z apelem, wezwaniem o przyjęcie ze zrozumieniem rozstrzygnięć, do których w obliczu zaistniałej sytuacji doprowadziliśmy.

Życzymy miłego Teleranka. Vivat Sarmatia!

K O M I T E T   U G O D Y   N A R O D O W E J

(–) Piotr Mikołaj, Książę Sarmacji
(–) gen. Łukasz mar. Nowicki, Regent Księstwa Sarmacji, senator i szef Służby Racji Stanu
(–) gen. Michał mar. Łaski, Marszałek Izby Senatorskiej i Minister Spraw Zagranicznych
(–) ppor. Dariusz v-hr. Makowski, senator i Strażnik Kluczy
(–) Krzysztof St. M. hr. Konias, IV książę
Teutończyków, poseł na Sejm i Prezes PASI
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 645 razy.

Komentarze

2008-04-18 02:03 - autor: Lord Darth diuk Wander
Widze znaczacy postep w stosunku do wydarzen sprzed 10 miesiecy. Jesli za rok znow bedzie kryzys, jego sprawcom zawieszone beda na szyjach girlandy kwietne, rozdawane beda kolorowe drinki z palemka, a potem wszyscy pojdziemy do jacuzzi. Piotrze Mikolaju, Krzysztofie St.M., etc. etc., kocie Franco, idzcie ta droga!

2008-04-18 02:31 - autor: Aaron kaw. "Gamaliel" von Lichtenstein-Rozman
A mnie, cholera, znowu nie zaprosili :

2008-04-18 07:58 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
A ja się przez nich nie wyspałem. Mi osobiście, już całkiem poza tematem, jakoś nie trudno zgodzić się z Michasiem, zresztą to - w innych słowach - KUŃ ode mnie usłyszał podczas narady.

2008-04-18 09:02 - autor: Przemysław "Przemo" Jańczyk
To jest rozwiązanie na teraz, a co jeśli w przyszłości znów coś podobnego zaistnieje!?

2008-04-18 09:13 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Ha :D To samo pytanie zadawałem ja :)

2008-04-18 09:26 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
Jak znowu coś podobnego zaistnieje to pewnie Kanclerz pożegna się ze swoją posadą. Suwerenem jest Naród a nie urzędnicy.

2008-04-18 09:52 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Ja na szczęście mam pewność, że następnym razem to Pan się pożegna z funkcją, tytułem, itd :) A teraz pax. Temat się abolicjonował ;)

2008-04-18 15:14 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
O... ciekawy pomysł. Niezależnie gdzie dojdzie do takiej sytuacji to ja będę za to odpowiadał ? Cenna wypowiedź. A Kanclerz zwyczajnie "da głowę" jeżeli jeszcze w którymś Kraju lub Prowincji zacznie zakłócać porządek publiczny. Kanclerz powinien kierować Rządem a nie wzniecać konflikty tak w państwie jak i w samym rządzie.

Temat się nie abolicjonował. Abolicja dotyczyła bliżej nieokreślonych przestępstw dokonanych przez bliżej nieokreślonych sprawców. A temat wchrzaniania się i robienia bagna przez Kanclerza był i niestety jest oraz będzie aktualny.

2008-04-18 15:28 - autor: Michał bar. Michaelus
Dlaczego zawsze w momencie gdy sądy wreszcie rzeczywiście miałyby zajęcie ogłaszana jest abolicja. Może w ogóle zlikwidujmy sądy?

2008-04-18 17:13 - autor: Piotr Mikołaj
Zapewne dlatego, że prawo karne jest (powinno być) ostatecznym środkiem rozstrzygania sporów.

2008-04-18 17:23 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
Dodajmy to.... sporów przede wszystkim personalnych ;)

2008-04-18 21:24 - autor: Karol kaw. "Khartoum" Khartoum
Hmmm... jak zobaczyłem listę nazwisk KU/ON, to przypomniała mi się pewna afera z telewizorem i jakimś zwierzakiem... to był chyba lew i druga o ornitologach. Dokładnie przypomniało mi się pewne określenie: "grupa trzymająca władzę"... :D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.041 sekundy