Dziś jest 31 marca 2020 r.
6521. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3448. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3148. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Oświadczenie Ministra Spraw Wewnętrznych"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

10 kwietnia 2008 r., 23:33 — Mateusz Cezar

Szanowni Państwo!

W związku z pojawieniem się krzywdzących zarzutów, jakobym zapowiadał wykorzystywanie fotela Ministra Spraw Wewnętrznych do zwalczania opozycji za pomocą pozwów, muszę tę przykrą plotkę zdementować. Nigdy nie planowałem czegoś tak niegodziwego, ani tym bardziej nigdzie nie pisałem tego rodzaju gróźb. Szkoda, że osoby zarzucające mi tak niemiłe rzeczy nie połakomiły się o wskazanie konkretnych cytatów. Muszę również z całą mocą zaznaczyć, że absolutną nieprawdą są stwierdzenia, że "przycisnę samorządy" - nie widzę powodu, dla którego miałbym komukolwiek utrudniać życie.

Wczorajszy mój felieton zwrócić miał uwagę na niekonsekwencję pewnej grupy ludzi. Niekonsekwencję polegającą na z jednej strony wypominaniu Jego Książęcej Wysokości łamania konstytucji (chociaż z formalnego punktu widzenia takie łamanie prawa nie miało miejsca), a z drugiej - na nieprzestrzeganiu prawa w tak banalnych i głupich kwestiach jak chociażby umieszczenie herbu Księstwa Sarmacji na stronie internetowej. Co ciekawsze, pomimo złożonej przez pewnego zaciekłego opozycjonistę deklaracji naprawienia tego "niedopatrzenia", symbol sarmacki w dalszym ciągu nie został na stronach umieszczony.

Jako Minister Spraw Wewnętrznych mam służbowy obowiązek dopilnować zmiany tego stanu rzeczy. Nie oznacza to jednak zahaczającego o paranoję masowego składania pozwów i oskarżeń. Za priorytet stawiam sobie dobrą i pogodną współpracę z obywatelami i urzędnikami - w tym także szefami jednostek samorządowych.

Co zaś się tyczy mojej pracy jako pracownika Bramy Sarmackiej. Pragnę przypomnieć, że nie jestem jedynym redaktorem - jest nas pięciu, a ja w dalszym ciągu pozostaję tym najaktywniejszym. Nawet pomimo tego, że w ostatnim czasie zaniedbałem tę agencję informacyjną (za co jednak, proszę pamiętać, nie biorę wynagrodzenia). Moich przeciwników ciepło i serdecznie zapraszam do redakcji. Jestem pewien, że jako redaktorzy sprawdzą się niebo lepiej, niż ja. Wierzę w to tym bardziej, gdy analizuję ilość czasu jaki poświęcają na zaciekłe krytykowanie mej i nie tylko mej osoby.

Pozdrawiam i życzę wszystkim czytelnikom udanego zakończenia tygodnia.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 2 czytelników. Średnia nota: 2.5
Artykuł czytano 439 razy.

Komentarze

2008-04-11 10:21 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
Logika podobna jak u Kanclerza. Pytanie jest takie czemu ktoś kto uważa, że RedNacz pełni zbyt wiele obowiązków i nie spisuje się na swojej funkcji, miałby wchodzić do Redakcji i pracować na dobry obraz tegoż RedNacza ? :> "Zwalania" na innych redaktorów to też metoda nietrafiona bo przecież to RedNacz odpowiada za skład Redakcji i jej pracę. On i tylko On.

Co do symboli. To rzeczywiście herb nie został ciągle umieszczony podobnie jak na stronach niektórych ministerstw (sic!) . Jeżeli MSW będzie pracowało w dwudniowych terminach to serdecznie będę gratulował - dla mnie to troche za mało czasu.

Zaś co do niekonsekwencji to równorzędne zestawianie czegoś co decyduje o kształcie rządu z czymś "banalnym" jest dużym nadużyciem. Pomijam fakt że Herb Księstwa nie jest "banalny i głupi" i taka wypowiedź MSW również nie przystoi.

2008-04-11 10:22 - autor: Piotr diuk Kościński
Panie Ministrze! ALBO jest się ministrem, ALBO redaktorem. Naraz jest to niesłychanie trudne. Wręcz niemożliwe. Bo wówczas jest się własnym rzecznikiem prasowym...

2008-04-11 10:23 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
Dodam jeszcze, że jeżeli Brama będzie dalej jedynie publikowała nieistotny bełkot propagandowy to jej wyróżnienie na liście agencji zostanie przez PASI wycofane.

2008-04-11 11:42 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Akurat PASI nie będzie o BS samo decydować Macieju :)

2008-04-11 12:22 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
Ależ będzie. Bo leży to w kompetencjach PASI i żadna inna ustawa tego nie reguluje.

2008-04-11 12:39 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Założysz się? :) DoR, art. 10 pkt 1 ppkt 2 - [Kanclerz] "może określać tryb, warunki i zasady funkcjonowania stron internetowych Księstwa Sarmacji, w szczególności zasady publikowania informacji, odsyłaczy i innych materiałów na stronach internetowych Księstwa Sarmacji".

No więc jak powiedziałem - PASI o tym samo nie zdecyduje. :)

2008-04-11 12:58 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
No to się cieszę że Kanclerz będzie bronił szczególnej ekspozycji Bramy Sarmackiej której jedyną formą działalności jest propagandowe prorządowe bełkotanie - bo o tej sytuacji cały czas mówimy. Brawo.

2008-04-11 13:03 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
A Kanclerz tak napisał? Nie. Kanclerz napisał, że PASI nie podejmie decyzji samo, do czego, nieuprawnione, rościło sobie prawo. Proszę nie wkładać w moje usta czegoś, czego nie powiedziałem.

2008-04-11 15:21 - autor: Matwiej diuk "Skarbniq" Skarbnikow
PASI może zrobić błęda ;)

2008-04-11 21:41 - autor: Mateusz bar. Cezar
Drogi Matwieju. Każdy redaktor Bramy sam pracuje na swój wizerunek i na swoje zarobki. Nigdzie nie napisałem, że herb Księstwa jest "banalny i głupi". Napisałem natomiast, że "banalna i głupia" jest prosta CZYNNOŚĆ umieszczenia herbu na stronach internetowych. Jak zwykle odwracasz kota ogonem...

2008-04-11 21:42 - autor: Mateusz bar. Cezar
I jeszcze jedno - jako Minister Spraw Wewnętrznych miałem prawo a nawet obowiązek umieścić oświadczenie w Bramie Sarmackiej - niezależnie od tego czy jestem redaktorem czy nie jestem.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.063 sekundy