Dziś jest 25 września 2020 r.
6699. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3626. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3326. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "OjekWatch: Święto Delfina"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

15 marca 2008 r., 20:05 — Bartosz von Thorn-Mackiewicz

Witajcie, dziś relacjonujemy obchody Święta Delfina - nietypowo, bo na żywo. I redakcję guzik obchodzi, że taki pomysł wykorzystują agencje realowe. One nie istnieją.

 

22:12 - A recytacji Książęcego wiersza jak nie było, tak nie ma. Ach...zapomniałbym wspomnieć o skandalicznym zachowaniu pana Komosińskiego, władcy Trisyfu Trizondalu, podczas maratonu. Żeby zobaczyć, trzeba było być - wspomnę tylko, że podczas trwania maratonu, wycofał się on ze sponsoringu, żądając zwrotu wpłaconej przez siebie kwoty 250lt. Mam nadzieję, że niezawodny Herold zajmie się tą sprawą (ponieważ we wspaniały sposób, potrafi komentować takie wydarzenia). Dobrej nocy jeszcze raz!

22:11 - Niestety przerwana sesja, spowodowała, że parę zdań komentarza do maratonu zniknęło. Zdarza się. OjekWatch powoli kończy relację z obchodów Święta Delfina. Dziękujemy wszystkim za uwagę, zapraszamy na pełną relację z maratonu i życzymy dobrej nocy!

21:41 - Siedemnastu uczestników (w tym Punia i Fikuś) stoi i marznie na liście startowej. Cezar czyta listę sponsorów. Gdyby nie 1000lt za pierwsze miejsce, już bym sobie stąd poszedł.

21:32 - Znudziło mi się stanie na starcie. Ciągłe opóźnienia. Szybki nius - jest 17 uczestników. Stojąc wśród nich słyszałem jak niektórzy z nich przyznają się do dopingu. Mam nadzieję, że komisja antydopingowa zweryfikuje wyniki. Idę z powrotem, bo pobiegną beze mnie. Kibicujcie Ojkowi!

21:29 - Start za minutę. Cezar zapowiada, że pełna relacja z maratonu dostępna będzie w Bramie Sarmackiej, na żywo na czacie będą tylko najważniejsze wydarzenia. OjekWatch zostawia laptopa i idzie na linię startu. Zapraszamy na relację w BS! (nie będziemy robić konkurencji szefowi - pamiętamy o obiecanej premii)

21:25 - Ostatnie przygotowania przed maratonem. Leperr zgubił sznurowadło, Bronek zgubił nogę, Ojek zastanawia się jak pisać relację z maratonu biorąc w nim udział.

21:22 - Za 8 minut startuje VII Maraton. Okazało się, że Pusia i Fikuś podczas gali wcale nie znały jego wyników. Nieładnie.

21:19 - Książe gdzieś wsiąkł. Recytacja przełożona na później. Buuuu! Tym razem to Tyran podpadł nam.

21:18 - Wyniki: W kategorii 'Najładniejszy utwór liryczny' wygrywa niezatytułowany utwór autorstwa Tyrana Księcia PMK (my też nie chcemy podpaść, więc nie ryzykujemy). Cezar prosi autora o recytację.

21:17 - Wszyscy czekają na ogłoszenie wyników maratonu. Cezar jednak stwierdza, że gdyby nie ogłosił 'mógłby podpaść'. Czyżby konkurs był ustawiony? Komu mógłby podpaść? Materiał na śledztwo dziennikarskie, albo chociaż sondę w Bardiajskiej agencji, której nazwy nie pamiętam.

21:15 - Cezar pyta zapytowuje (żeby nie było, że kogoś obrażamy), czy chcemy znać zwycięzce drugiej kategorii. Sala, odpowiada, że 'nieeee'. Żartownisie.

21:14 - Pytanie: No to już wiem skąd Cię znam. Pamiętasz tę upojną noc? Pusia się wstrzymała, Fikuś był za. OjekWatch uważa to pytanie za co najmniej średne. Pisaliśmy już, że nie będziemy obiektywni?

21:11 - Wyniki: w kategorii 'Najciekawsze pytanie skierowane do Pusi i Fikusia' zwycięża Mikołaj mar. Arped-Muzyk, który zapytał... no właśnie. Cezar nie powiedział, a Pusia i Fikuś się wstydzą.

21:10 - Nie, ogłoszenie wyników 'Pro Chomiko Bono'.

21:09 - Pusia z wyrzutem wypomina, że na Święcie Delfina, zapomnieliśmy o delfinie Ząbelku. Rzucimy mu rybkę, jak będziemy wracać. Obiecujemy. 'Przechodzimy do sedna' to słowa Cezara. Dania główne?

21:07 - Na sali cisza, po słowach Pusi 'Prezydent targał nas za ogonki'. Wszyscy w szoku.

21:05 - Cezar ogłasza, że za chwilę nastąpi ogłaszenie wyników konkursu 'Pro Chomiko Bono'. Ciekawe czy będą oczywistą oczywistością. Głos zabiera Pusia.

21:04 - OjekWatch oczywiście wie, że 'wahać' piszemy przez samo 'h'. To po prostu buraczki spadły na klawiaturę, a ja wycierając klawisze nacisnąłem przez przypadek nie te co trzeba. Ale Tyranowi dziękujemy za czujność!

21:02 - Sałatka z kukuła gdzieś jest. Jeden z gości krzyczy z radości, bo dostrzega orła białego [srebrnego] w buraczkach. Tyran udaje, że nie słyszał.

21:00 - Na sale wprowadzone zostają stoły z sałatkami grodziskimi. OjekWatch zawsze myślało, że desery (pierniczki) podaje się później niż dania obiadowe (sałatki). Tyran zapytany o to, za czym się rozgląda, bez wahania odpowiada - 'Za sałatką z kukuła'

20:59 - Cezar informuje, że prace kończy komisja obradująca nad wynikami konkursu 'Pro Chomiko Bono' poznamy je za ok. 10 minut. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jednym z członków komisji jest Surmeński wokalista BoNo

20:58 - Koniec przemówień. Na sali gromkie (jak na tak małą publiczność) brawa.

20:56 - Pusia i Fikuś obok mnie rozmawiają o maratonie. Nie chcą się podzielić wynikami, które znają. A Kanclerz dalej przemawia.

20:52 - Frekwencja: 18 osób. Mało. Przemawia Kanclerz Chojnacki.

20:51 - Cezar się wzruszył. Wzruszające. Głos zabiera Kanclerz Chojnacki. Czekamy na jego przemówienie.

20:48 - Koniecz przemówienia. Cezar, jak to ktoś stwierdził, nadaje się na Księcia. Jeśli chodzi o przemówienia, oczywiście. Teraz głos zabiera Tyran. Przemówienie bardzo szybkie i dynamiczne, pełne podziękowań. OjekWatch zapamiętało tylko końcowe 'Kawał dobrej roboty!'

20:47 - W przemówieniu Cezar nazywa Pusię i Fikusia 'Punią i Fikuniem'. Chomiki obok mnie czerwienią się zawstydzone.

20:42 - Cezar tłumaczy, że styczniowy przewrót nie był zaspokojeniem żądzy władzy, chodziło o 'przeistoczenie Grodziska w faktyczną, kulturalną, ekonomiczną i społeczną stolicę'

20:40 - Dalsza część przemówienia. Cezar wspomina obalenie poprzedniego ustroju - tzw. przewrót styczniowy w KM Grodzisk. Na czacie pojawia się chomik podszywający pod Pusię. Wystarczy spojrzeć na tyldę przy nicku na jaki się zalogowała.

20:38 - Przypominać nie trzeba. Cezar zna się na robocie. Na razie powitania. 19 linijek, nowy rekord? Powitania kończą się brawami dla chomików - Pusi i Fikusia, które siedzą obok mnie.

20:37 - Cezar wrócił. Zaczyna się spicz. Przypomnieć o komendzie '/moderate'?

20:36 - Po tym, jak OjekWatch nieśmiało zauważyło, że jest 15 obecnych, Cezar stwierdził, że zaczynamy. I sobie poszedł. Co na to Pusia i Fikuś?

20:35 - Pojawia się exM-K Suszek, oraz Król Natanii - Patryk I. Jest 15 osób, obchodów nie ma. Mamy informację, że obchodzą sklepy w poszukiwaniu pierniczków i paluszków. Sernik też się skończył. Dalsza relacja stoi pod dużym znakiem zapytania.

20:33 - Chwilowo cisza. Pada reprymenda, że jeden z gości nie dokonał rejestracji w KKW. OjekWatch przypomina - chcesz głosować? Zarejestruj się - http://sarmacja.org/kkw/rejestracja/

20:30 - Tyran narzeka, że 'Prezydent nas spędził i porzucił', Cezar szybko ripostuje 'Ja Ci dam spędził'. Czekamy na frekwencję 15 osób (obecnie jest 13). Pojawia się inna znana persona - Michał von Lichtenstein.

20:26 - Rozmowa schodzi na temat imienia 'Jagoda'. Padają propozycje zdrobnień. Bezkonkurencyjny jest markiz Nowicki ze zdrobnieniem 'Jagodzianka'. Chociaż Kondzio, i jego 'Jadzia' też mogą zająć wysokie miejsce. Ale to już w kategorii 'Bo-ja-nie-znam-imion'.

20:25 - Obchody się nie zaczęły. Na czacie sielanka. Markiz Nowicki pisze jedną ręką, bo drugą mu przygniata markiza Nowicka. Pozdrawiamy.

20:22 - Paluszki się skończyły. Został sernik, bynajmniej nie cebulowy. Na czacie rozmowa o Sulejmanie Wspaniałym i jego synu, który zabawiał się strzelaniem do przechodniów. Syn Sulejmana był Wandejczykiem?

20:20 - Cezar i Kondzio mają lagi. A ja mam paluszki serowo-cebulowe. Które się kończą.

20:18 - Cezar pyta czy zaczynamy. Tyran odpowiada, że lepiej poczekać do 15. OjekWatch protestuje - dziewiętnastogodzinnej relacji nie będę robić! A na sali 9 osób.

20:17 - Tyran proponuje (jeśli dobrze zrozumiałem) przeniesienie OjekWatch do wiadomej prowincji. Po raz kolejny - nie. Na sali poszerza się grono mieszkańców Sclavinii - p. Weber i p. Siduniak. Ktoś stwierdził, że p. Weber niesie dobrą nowinę. Mówiłem już, że to będzie subiektywna relacja?

20:15 - OjekWatch zastanawia się czy nie zwolnić narzuconego tempa. Pojawiła się propozycja prowadzenia relacji w Shitboxie. Nie.

20:13 - Pojawia się kolejna, znana persona - Łukasz Nowicki, powiększając grono obecnych do 9 osób. Pierniczki się skończyły, Cezar nie przejawia oznak życia. Obchodów nie ma. OjekWatch zajada się paluszkami serowo-cebulowymi.

20:11 - OjekWatch wraca na IceQa. Szkoda, że ma on zepsuty moduł moderacji. Ale przynajmniej logi robi i chodzi w miarę stabilnie.

20:10 - Pojawiają się próby podrywania w wykonaniu Kondzia. OjekWatch uważnie obserwuje - może to temat na kolejną, mrożącą krew w żyłach relację?

20:07 - Na czacie pojawia się link do OjekWatch. Tyranowi się podoba. RedNacz obiecuje nagrodę. Ojek zastanawia się w co się, do jasnej ciasnej, wpakował i czy wytrzyma. Na czacie kolejne 'xD' i 'xP'. Tyran nie reaguje.

20:05 - Pojawia się Tyran i Despota. Obadujemy jaki ma humor, i czy będzie kopał za 'xd'.

20:03 - Czekamy na rozpoczęcie obchodów Święta Delfina. Prezydent KMG - Mateusz Cezar, enigmatycznie stwierdził, że będzie dostępny o 20:05. Narazie sielanka i rozmowy o niczym przy grodziskich Pierniczkach. Czekamy na Was. Frekwencja nie dopisuje - 7 osób.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 3 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 859 razy.

Komentarze

2008-03-15 22:25 - autor: Lord Darth diuk Wander
A maraton wygrał Ojek!

2008-03-16 09:15 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
A zawody w podrywaniu ja :-P

2008-03-16 09:18 - autor: Paulina "Ludmila" Celeste
Hahahaha, dobre, sorkens ale muszę to jej pokazać :-P

2008-03-16 09:34 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
Właśnie, kim w ogóle ona była? Wiem o niej tylko tyle, że jest z Liberich...

2008-03-16 10:41 - autor: Marcin kaw. "Komo" Komosiński
A ja po pijaku zepsułem całą imprezę. :(

2008-03-16 10:46 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Tak, tak... po pijaku. No mercy!

2008-03-16 11:15 - autor: Timios hr. Kiechajas
I hereby sentence thou to death. Let the penalty commence.

2008-03-16 11:48 - autor: Bartosz kaw. "Ojebejbe" von Thorn-Mackiewicz
To trzeba było pomyśleć, zanim się weszło narąbanym na czat.

2008-03-16 15:52 - autor: Paulina "Ludmila" Celeste
Naprawdę nie wiesz kim ona byla? ja nie mogę XDD

Tak, Marcin przesadziłeś.

2008-03-16 17:13 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
Hm... Asmara von Laue?

2008-03-16 17:25 - autor: Asmara von Laue
Że ja? Bez przesady.

2008-03-16 21:47 - autor: Marcin "Piotr" Grzelak
Szkoda że mnie tam nie było :(

2008-03-16 21:52 - autor: Michał Maria Groń-Kapiszon
Po pijaku ?! Żal.pl.

2008-03-16 22:07 - autor: Marcin "Piotr" Grzelak
Kto po pijaku?

2008-03-17 07:11 - autor: Paulina "Ludmila" Celeste
Marcin Komo.. ;( ;ppp

2008-03-17 15:35 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
To kto to, do jasnej ciasnej, był?!
PS. I ta pannica wcale nie musiała się skarżyć Yaraehowi...

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy