Dziś jest 18 lutego 2020 r.
6479. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3406. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3106. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Uwaga, uwaga! W Księstwie zauważono przyczajoną wolność słowa..."

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

10 marca 2008 r., 17:48 — Bruthus dekameron socjogramu Perun- Radetzky

Uwaga, uwaga! W Księstwie zauważono przyczajoną wolność słowa. Wszyscy zainteresowani proszeni są o swobodną ekspresję językową na czacie lub forum. Oczywiście, można z nowych wolności nie skorzystać. O co chodzi? Książę uchylił dekrety z mocą ustawy o egzekucji obowiązujących przepisów prawa na forum i na czacie Księstwa Sarmacji.

Czy to rozwiązanie czasowe? Czy to wolność przejściowa, ponieważ już za moment pojawią się nowe przepisy? Czy gdyby się ukazały, będą inaczej regulować swobodę dyskusji? A może Księstwo będzie miało od dzisiaj wentyl bezpieczeństwa, po urządzonym na wzór "Wandei Ludu" "Parku Stołecznym" i pseudowolnościowej, bo pozwalającej  na anonimy, ale i tak cenzurowanej, "Sztuce Ulicznej"?

Nie udało nam się skontaktować z nikim z władz. Dlatego piszemy na szybko. Czyżby forum i czat stawały się coraz bardziej skostniałe, że Książę zdecydował się na tak radykalny krok? A może przerażała ilość mandatów i przydzielanych punktów karnych? A może jest to pragmatyczne zachowanie- obsługę mandatową na pewno trzeba było utrzymywać, niewątpliwie z sarmackich pieniędzy.

Ciekawe co na to obywatele. Czy zniesienie przepisów: "Dekretu Księcia z mocą ustawy nr 440 o egzekucji obowiązujących przepisów prawa na forum Księstwa Sarmacji" i "Dekretu Księcia z mocą ustawy nr 449 o egzekucji obowiązujących przepisów prawa na czacie Księstwa Sarmacji" to oznaka liberalizacji coraz ostrzejszego od pewnego czasu systemu nastawionego na karanie Sarmatów, czy też prowokacja ze strony Monarchy? A może test- sprawdźmy, na ile pozwolą sobie mieszkańcy, a następnie dopasujemy odpowiednie przepisy? A może Książę zagrał populistycznie- chcecie wolności, proszę bardzo. Byle nie na LDKS, chciałoby się dodać, bo chyba przepisy o tymczasowym zatrzymaniu nadal obowiązują.

I pomimo uwalniania forum i czatu, nadal ostro każe się za nawet niewinne wypowiedzi. I to wypowiedzi obcych obywateli wypowiedziane poza terytorium Księstwa. Ale temu poświęcimy następny artykuł- czerwony telefon w redakcji "Bramy..." zadzwonił w nocy i życzliwy omówił nam bardzo ciekawy temat...
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 1
Artykuł czytano 446 razy.

Komentarze

2008-03-10 18:00 - autor: Piotr Mikołaj
Po prostu Ustawa o tymczasowym zatrzymaniu wystarcza. ;-)

2008-03-10 18:03 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Wiedziałem, że jest jakiś kruczek :)

2008-03-10 19:30 - autor: Jan bnt "janek.pl" via Teutończyk
A kto powiedział że forum i czat zostały teraz uwolnione? Są teraz pod opieką PAMP :)

2008-03-10 19:56 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Przyznaję się do błędu- zapomniałem o ustawie o tymczasowym zatrzymaniu.

2008-03-11 12:26 - autor: Waldemaria Depa-Zboynitzki de Pierdzimączka
Precz z cenzurą!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy