Dziś jest 3 kwietnia 2020 r.
6524. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3451. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3151. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Gdzie jest skorupiak?"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

01 marca 2008 r., 22:42 — Mateusz Cezar

Nieczęsto bywam w Gospodzie Sarmackiej głównie ze względu na niski poziom merytoryczny niektórych wiadomości z shoutboxa, jednakże jako Redaktor Naczelny oficjalnej agencji informacyjnej Księstwa Sarmacji, chcąc nie chcąc, czasami zajrzeć tam muszę. Zrobiłem to dzisiaj wieczorem. Piłem herbatę, charakterystycznie odchylając mały palec lewej dłoni, kiedy gorący napój obryzgał ciekłokrystaliczny monitor nowoczesnego komputera redakcyjnego. Oto bowiem p. Konrad de Luna y Euskadi nachalnie zwracał uwagę (zniecierpliwionych już) bywalców Gospody na brak Homara Poniedziałkowego w tym tygodniu. W swoim naprawdę długim wirtualnym życiu natknąłem się na wiele ludzkich paranoi, miałem także nie raz do czynienia z kontrowersyjnym rodem Euskadi, jednakże bezczel Konrada w shoutboxie przebił, no, co najmniej kilkadziesiąt moich ekstremalnych doświadczeń z przeszłości.

Czytelnikom zorientowanym słabiej od niektórych redaktorów Bramy Sarmackiej przypominam, że na początku tego tygodnia wysłałem na Listę Dyskusyjną Księstwa Sarmacji wiadomość o moim przymusowym, kilkudniowym urlopie związanym z problemami technicznymi mojego łącza internetowego. Chwilowa niedyspozycja uniemożliwiła mi publikację Homara Poniedziałkowego, co właśnie spotkało się z krytyką p. Euskadi. I ja bym tę krytykę zrozumiał, ba! Z pokorą bym ją przyjął... gdyby nie fakt, że p. Konrad Euskadi jest moim podwładnym - redaktorem Bramy Sarmackiej. Nie dość więc, że atakuje swoich (a konkretniej swojego szefa), to się jeszcze - bardzo kolokwialnie rzecz ujmując - opieprza w robocie. Wszak sam mógł opublikować w poniedziałek Homara, wiedząc o moim urlopie. Podejrzewam jednak, że o urlopie tym nie wiedział - informację o swojej niedyspozycji wysłałem przecież tylko na Listę Dyskusyjną Księstwa Sarmacji, a tam nie każdy obywatel zagląda, a co dopiero redaktor państwowej agencji informacyjnej.

Podsumowując mój krótki wywód, pragnę jeszcze wysunąć bardzo ciekawy wniosek (wątpliwej skromności, ale mimo wszystko obiektywny), jaki kilka dni temu przyszedł mi do głowy podczas osobistej refleksji przy porannej gazecie. Otóż, to ja jestem Bramą Sarmacką, a Brama Sarmacka jest mną. Stanowimy jedno ciało, jakkolwiek to dewiancko nie zabrzmi. Który bowiem redaktor poza mną, spośród szóstki zatrudnionych, publikował w ostatnich tygodniach choć jeden artykuł? Jak wygląda rozkładówka Bramy po jednym tygodniu mojej nieobecności? Czy ktokolwiek poza mną loguje się jeszcze w panelu redaktorskim?

Wiem, faktycznie jestem nieskromny i w ogóle. Ale dziwię się, poważnie się dziwię redaktorom i obywatelom mającym kwalifikacje do zatrudnienia się w Bramie, a tego nie czyniącym. Dziwię się z tego względu, że już jakiś czas temu w rozmowach z Kanclerzem załatwiłem moim redaktorzynom godne, wręcz atrakcyjne pensje. I nikt z nich do tej pory nie chce korzystać...
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 516 razy.

Komentarze

2008-03-01 22:45 - autor: Piotr Mikołaj
Słusznie Pan redaktor naczelny napisał!

2008-03-02 00:01 - autor: Michał bar. Sosnowiecki
Hehe, sytuacja podobna do tej sprzed roku. Tyle, że wtedy to ja obejmowałem Red Nacza... Niestety, ale widać nastąpiło u mnie wypalenie materiału. Ale i tak w pojedynkę rok pociągnąłem.

2008-03-02 10:12 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Ile płacicie za posadę redaktora?

2008-03-02 10:44 - autor: Bartosz kaw. "Ojebejbe" von Thorn-Mackiewicz
http://www.sarmacja.org/dziennik/akt,2201.html - Art.3 Stawka jest zróżnicowana w zależności od jakości artykułu.

2008-03-02 17:26 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Tylko czy nieobywatel może być redaktorem? :)

2008-03-02 17:54 - autor: Aaron kaw. "Gamaliel" von Lichtenstein-Rozman
Raczej może. No chyba że Prezes BS uważa inaczej

2008-03-02 19:56 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Przy okazji- w informacji o BS jest zupełnie inne info o redaktorze prowadzącym. Co świadczy o samym naczelnym. Może taka brama, jak jej szef? Założę się o 100lt, że byłbym lepszym naczelnym :)

2008-03-02 20:10 - autor: Aaron kaw. "Gamaliel" von Lichtenstein-Rozman
A masz 100lt? :D

2008-03-02 21:23 - autor: Michał bar. Sosnowiecki
Czego ja się dowiaduję :-D Ostatnio, że jestem szefem ZZSP :-D, teraz, że jestem szefem BS :-D Co to będzie dalej ;-)

2008-03-02 22:01 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Mam około 350 więc nie byłoby problemu :)

2008-03-02 22:02 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Właśnie o tym mówię- Cezar twierdzi, że on to Brama Sarmacka, a nawet w oficjalnych informacjach nie jest podawany jako naczelny. Co to za szef redakcji?

2008-03-02 22:05 - autor: Michał bar. Sosnowiecki
Nie no teraz jest lepiej. W stopce co prawda Red Naczem jest dalej poprzednik, ale w o wiele wązniejszej rubryce Włądza jest już Cezar ;-)

2008-03-03 22:12 - autor: Mateusz bar. Cezar
Nie jestem odpowiedzialny za aktualizację stron Księstwa Sarmacji. Ale, Drogi Panie Bruthusie, zakład przyjęty. Będzie Pan zastępcą Redaktora Naczelnego przez 30 dni licząc od najbliższej soboty. Na adres mateuszkudla@gmail.com proszę wysłać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz artykuł próbny. :-)

2008-03-03 22:27 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Oj, wjechałem na ambicje :) Ale to dobrze, może bar. Cezar będzie się starał. Proponuję skonsultować decyzję o włączeniu mnie do redakcji "Bramy Sarmackiej" z "górą". Nie chce, żeby Kolega przeze mnie stracił pracę.

2008-03-03 22:28 - autor: Bruthus bnt Perun- Radetzky
Oczywiście, miało być "nie chcę".

2008-03-05 17:36 - autor: Mateusz bar. Cezar
Starym zwyczajem jest, że rednacz decyduje komu przekazać kompetencje w przypadku dłuższego urlopu. Gdyby ktoś miał jednak coś przeciwko - daliby już dawno znać ;-)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.051 sekundy