Dziś jest 3 kwietnia 2020 r.
6524. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3451. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3151. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Łaski o polityce"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

24 lutego 2008 r., 00:00 — Mateusz Cezar

Przeglądu sarmackiej areny politycznej dokonał wczoraj, na Liście Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji, Marszałek Izby Senatorskiej - Michał mar. Łaski. Chciałbym odnieść się do obecnej sytuacji politycznej w Sarmacji, która będzie miała wpływ na wynik przyszłych wyborów - rozpoczął Markiz, który na samym wstępie podkreślił swe niezadowolenie, określając obecne działania niemal wszystkich partii "jako DNO". Zauważył, że brak polityki informacyjnej i promocji organizacji politycznych sprawiają, iż podczas wyborów zadecydują najprawdopodobniej relacje personalne, sympatie i antypatie, a nie program.

Jako "świetną pracę kierownika" oraz wielki potencjał markiz Łaski określił nowopowstały Ludowy Ruch Monarchistyczny "Kosynier", na którego czele stoi Matwiej diuk Skarbnikow, znany i lubiany Prezes PASI. Miano "straconych szans" zostało przez autora przyznane Unii Konserwatywno-Liberalnej, która według niego do tej pory nie podniosła się po rządzie z ostatniej kadencji. Wchodząc do rządu szydzi z SPD - dodaje mar. Łaski - UKL uznało, że musi pomóc SPD bo biedna 28 osobowa partyjka nie ma kadr.

Z chłodem spotkała się także Sarmacka Partia Demokratyczna, którą Marszałek Senatu podsumował słowem "WSTYD". Zero polityki informacyjnej, najlepsze kadry, brak czasu członków, perturbacje - skomentował Markiz, chwaląc jednakże dużą ilość członków, nazwę oraz wielość poglądów tejże (największej obecnie) partii. Pozytywnie oceniony został Rząd Daniela bar. Chojnackiego z SPD. Marszałek dodał jednak, że wyraża wątpliwość, czy jest to Rząd Sarmackiej Partii Demokratycznej - Liczbowo przedstawiłbym to tak: 2 osoby bezpartyjne, 2 osoby które chcą opuścić SPD, 1 osoba z UKL.

Od kiedy w biuletynie partyjnym nie widnieje zdjęcie RCA, to już nie to samo - stwierdził Łaski o Nowej Prawicy Sarmackiej, z której niedawno odszedł Robert J. kaw. von Thorn-C*****ski. Swoisty, niczym sielankowy widok Kanclerza pośród pól inspirował - dodał co najmniej tajemniczo. Marszałek wspomniał także o zamieszaniu z p. Anną Fryziak oraz o braku promocji i informacji (podobnie jak z poprzednimi partiami).

Ciepło oceniony został Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski. Jest dobrym politykiem i wie co robi - pisał Łaski - stara się nie dzielić, a łączyć. Będąc bezpartyjnym ma większe możliwości utworzenia rządu. Nie wątpię, że Robert byłby dobrym kanclerzem. Markiz zaznaczył jednak, że nie przepada za autorytatywnym wykonywaniem funkcji przez Kanclerza.

Na koniec, Marszałek Izby Senatorskiej wyraził swój niesmak związany z poziomem polityki sarmackiej. Za postać ważną w zbliżających się wyborach uznał Mateusza bar. Cezara* - Redaktora Naczelnego Bramy Sarmackiej oraz Prezydenta Grodziska. Jego poparcie dla kandydata na kanclerza będzie miało znaczenie - dodał.

Redakcja Bramy Sarmackiej przypomina, że Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej przeprowadza obecnie ankietę, w której możemy wybrać Sarmatów, którzy najlepiej sprawdziliby się w fotelu Kanclerza Księstwa Sarmacji.

* - a wraz z nim, istotne będą grodziskie chomiki, których Prezydent - na wyraźne polecenie Księcia - słucha na każdym kroku. [przyp. red.]
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 438 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.057 sekundy