Dziś jest 3 kwietnia 2020 r.
6524. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3451. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3151. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Zmiany w ordynacji"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

19 lutego 2008 r., 08:24 — Mateusz Cezar

Regent (i poseł) Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski poinformował wczoraj o wejściu w życie Ustawy Sejmu nr 63 zmieniającej ordynację wyborczą do Izby Poselskiej. Jak dodał, najważniejszą zmianą jest odejście od metody STV na rzecz sposobu Hare-Niemeyera (znanego również jako metoda matematycznej proporcji lub największej reszty), sprzyjającej w szczególności małym i średnim ugrupowaniom. Poprzednia metoda, British Columbia STV, nie cieszyła się zbyt wielkim entuzjazmem wyborców ("nikt nie wiedział o co chodzi"). Od najbliższych wyborów, swoich przedstawicieli do Izby Poselskiej wybierać będziemy zakreślając jednego kandydata z wybranej listy bądź oddając głos pusty.

Niewątpliwie, zmiany w ordynacji wyborczej będą sporym utrudnieniem dla masowej Sarmackiej Partii Demokratycznej, która dotychczas bez przeszkód zwyciężała wybory. Z różnych źródeł dochodzą również informacje o kryzysie wewnątrzpartyjnym rządzących. Biorąc pod uwagę to, jak i również fakt odejścia kaw. von Thorn-C*****skiego z Narodowej Prawicy Sarmacji, redakcja stwierdza, że szykują się co najmniej ciekawe wybory.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 386 razy.

Komentarze

2008-02-20 18:39 - autor: Andrzej bar. Dzikowski
Mały błąd się zakradł. W przedostatniej linijce powinno być "Nowej Prawicy Sarmackiej". Zwracam na to uwagę, bo samemu mi sie zdarzały takie pomyłki.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.037 sekundy