Dziś jest 4 lipca 2020 r.
6616. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3543. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3243. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Muzeum w Sclavinii??

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

15 stycznia 2008 r., 21:27 — Stanisław kaw. Gertald h. Kaganek

Dziś Pan Emil Potocki- Minister Dziedzictwa Narodowego i Sportu Sarmacji, oraz wiceminister oświaty Sclavinii, a także poseł na jej Sejm złożył w Sejmie projekt ustawy dotyczący powołania Muzeum Narodowego w Sclavinii. Pojawiła sie więc szansa na to, iż do doskonale działających Teatru, Biblioteki i Filharmonii dołączy w Sclavinii Muzeum.

Teraz może krótko opiszmy projekt ministra Potockiego. Zgodnie z nim Muzeum (podobnie jak Filharmonia, teatr i Biblioteka), podlegałoby pod Ministerstwo Oświaty. Na jego czele stałby więc Dyrektor powoływany przez szefa MO. Muzeum zajmowałoby się "organizowaniem wystaw, prezentacji edukacyjnych i przygotowywaniem materiałów dydaktycznych". A miejscem jego działania byłaby strona internetowa, oraz forum Sclavinii.

Po zgłoszeniu projektu prezydent Iontz powiedział, że wprawdzie niezwykle mu się projekt podoba, lecz z jego wprowadzeniem trzeba poczekać, aż obecne instytucje staną się znów bardzo aktywne. Tymczasem Stanisław kaw. Gertald-były minister oświaty i kontrkandydat Iontza w walce o prezydenturę stwierdził, że nie ma sensu czekać. Czekamy więc na rozstrzygnięcia w tej sprawy i liczymy, że Muzeum prędzej czy później zostanie uruchomione.

[Sclavińska Agencja Informacyjna]
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 324 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.041 sekundy