Dziś jest 18 lutego 2020 r.
6480. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3407. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3107. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Izba Poselska znowu ma marszałka"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

13 marca 2007 r., 20:05 — Michał Sosnowiecki

W poprzednim głosowaniu zabrakło kworum. Tym razem zagłosowała już ponad połowa posłów. Tym samym Izba Poselska ma nowego marszałka. Został nim Jakub Kaczyński.

Kandydaturę Jakuba Kaczyńskiego poparło pięciu spośród sześciu posłów, którzy wzięli udział w głosowaniu. Wstrzymał się tylko Andrzej Dzikowski. Chociaż nie mam nic przeciwko Posłowi Kaczyńskiemu (…), to jednak nadal pozostanę wierny poglądowi, że to koalicja powinna wskazać kandydata ze swoich szeregów - napisał w uzasadnieniu swojej decyzji poseł Dzikowski.

Tym samym po trzech tygodniach „bezkrólewia” Izba Poselska ma nowego marszałka. Przypomnijmy, że poprzedni marszałek, Andrzej Dzikowski, zrezygnował po tym jak Izba Poselska wyraziła wotum nieufności rządowi Zbyszka von Thorn-Browarczyka. Od tego czasu aż do dzisiaj obowiązki Marszałka Izby Poselskiej pełnił Krzysztof Konias.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 279 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy