Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Burzliwa debata nad expose"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

11 marca 2007 r., 11:54 — Michał Sosnowiecki

W Izbie Poselskiej już od tygodnia trwa burzliwa debata na expose Kanclerza Mikołaj Arped-Muzyka. Głównym celem ataków opozycji stała się osoba Ministra Finansów i Gospodarki Rafała Szcześniwewskiego.

Krzysztof Konias zarzucił Ministrowi Finansów, iż ten do chwili przedstawienia expose nie złożył na Liście Dyskusyjnej stosownej przysięgi ministerialnej. Rafał Szcześniewski dopełnił obowiązku dzień po rozpoczęciu debaty nad expose, tj. 5 marca. Swoje opóźnienie w złożeniu przysięgi tłumaczył faktem, że przysięgę złożył niezwłocznie po zaprzysiężeniu, lecz jeszcze nie dotarła na listę dyskusyjną.

Ponadto po adresem Kanclerza Mikołaja Arged-Muzyka padł zarzut, iż ten jeszcze jako Marszałek Izby Senatorskiej wstrzymał jej prace na dwa tygodnie, uniemożliwiając senatorom zajęcie stanowiska w sprawach m.in. projektów Kodeksu Cywilnego i Karnego (więcej w archiwalnym artykule).

Minister-Kanclerz odpowiadając na pytania posłów wyjaśnił także, że głównymi zadaniami Ministra-Podkanclerzego Aleksandra Nowaka będzie organizowanie zespołów Doradców Społecznych, w skład których mają wejść obywatele chętni do doradzania rządowi. Za swoją pracę minister Nowak będzie pobierał pensję w zakresie nieregulowanym. Stymulacja gospodarki ma się dokonać poprzez rewizję systemu zapomóg i kredytów, czy też poprzez powrót obowiązku prowadzenia strony internetowej przez przedsiębiorców. Rada konsultacyjno-doradcza przy Ministrze Samorządu terytorialnego ma służyć poznaniu problemów samorządów oraz do proponowania sposobów rozwiązania tych problemów. Minister Spraw obywatelskich oprócz przyznawania zapomóg ma zając się także dialogiem na linii mieszkańcy-rząd.

W kwestii spraw zagranicznych na pytania posłów odpowiadał Minister Spraw Zagranicznych Konrad von Staufen. Ocenił on, że Sarmacja odgrywa ważną w polskim v-świecie, choćby ze względu na fakt, że jest jednym z trzech członków stałych Organizacji Polskich Mikronacji. Jednak z drugiej strony Sarmacji nie cieszy się najlepszą opinią i dlatego minister będzie dążył do zmiany sposobu postrzegania naszego kraju. W związku z samoizolacją Scholandii Sarmacja nie zamierza prowadzić z nią żadnych rozmów, ani nie będzie wykazywać inicjatywy pojednawczej. Wkrótce podjęte zostaną rozmowy z Cesarstwem Walhalli. Wobec Al. Rajn nie będą podejmowane żadne działania. Dokończone mają być jedynie już rozpoczęte rozmowy.

Debata nad expose nowego rządu trwa już od tygodnia. Wkrótce Izba Poselska powinna zająć się głosowanie nad wotum zaufania dla Rządu.

Expose Ministra-Kanclerza
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 287 razy.

Komentarze

2007-03-11 16:02 - autor: Dariusz "Kedar" Makowski
a teraz Kanclerz zamiast odpowiedzieć na pytania posłów w
czasie debaty znika na urlop. Miał szanse odpowiedzieć na
nie już parę dni temu tylko po co ? Od debatowania są tajne
narady Rządu a nie jakieś tam polemiki z posłami.

2007-03-11 18:27 - autor: Krzysztof bar. "Kwazi" Konias
Ważniejesze od moich zarzutów są pytania na które chce
dostać odpowiedź.

2007-03-11 21:37 - autor: v-hr. Accursius
'Dokończone mają być jedynie już rozpoczęte rozmowy'
czyli powiemy 'da swidanja' ?

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.043 sekundy