Dziś jest 25 maja 2020 r.
6576. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3503. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3203. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Merkuriusz Gelloński jest regionalną agendą Bramy Sarmackiej w Hrabstwie Gellonii.Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów Bramy Sarmackiej.

Merkuriusz Gelloński
Przegląd tygodnia

04 marca 2007 r., 23:50 — Matwiej Skarbnikow

SPORT

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Dzięki kolejnemu zwycięstwu MKS Sailor Fer zapewniło sobie, na dwie kolejki przed końcem sezonu, pierwsze miejsce i awans do Ekstraklasy. Drugi Gelloński klub SKS Podleszcz zapewnił sobie z kolei utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Pechowa przegrana z KS Wandeą sprawiła jedynie, że walka o lepszą niż szósta pozycja stała się mało realna.

W kończący się weekend odbył się konkurs skoków na skoczni K50 w Soli (Tropicana). Nasi reprezentanci wypadli w stawce 9 skoczków całkiem przyzwoicie. Matwiej Skarbnikow (Krez) zajął 3 miejsce a Mateusz Suszek (Fer) szóste. W klasyfikacji generalnej zajmują odpowiednio 5 i 4 lokatę.

Wydarzenia

Pan Mateusz kaw. von Magnis-Suszek-Chojnacki został powołany na stanowisko Wielkiego Szafarza Gellońskiego, a więc urząd odpowiedzialny za finanse Prowincji.

Zgodnie z rozporządzeniem (tutaj) Ministra Stanu Kraju Gellońskiego Piotra diuka Kościńskiego h. Salvator, nowi mieszkańcy Gellonii będą mogli żywić się w Barze Gellońskim na specjalnych preferencyjncych warunkach.

Krajowa Rada Emerytowanych Diuków zawiesiła swoją działalność do końca marca. Geriavirat wystąpił do Namiestnika Pawła bnt. Szermińskiego h.Poraj o powołanie Krajowej Rady Kreowania i Symplifikacji Prawa, która to rada miałaby się zająć ustawą o emeryturach.

Nanoświat

Po kilku miesiącach spokoju satelity wywiadowcze wykryły wzmożoną aktywność w rejonie Jedynego Prawdziwego CV oraz Cesarstwa Trzech Świnek. Przypominamy że są to separatystyczne gospodarstwa rolne na terenie Gellonii, pozostające w nieustającym konflikcie. Obydwa twory zaliczane są do tzw. nano-klonopaństw. Oficjalny portal JPCV jeszcze milczy ale eksperci spodziewają się w najbliższych dniach eskalacji konfliktu i przynajmniej kilku wzajemnych "not dyplomatycznych".

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 338 razy.

Komentarze

2007-03-05 00:43 - autor: Przemysław mar. "Abraxas" Figiel
Ostatnie! :D

2007-03-05 06:13 - autor: Marietta "Sissi" Barbescu
XD

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.054 sekundy