Dziś jest 6 czerwca 2020 r.
6588. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3515. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3215. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Merkuriusz Gelloński jest regionalną agendą Bramy Sarmackiej w Hrabstwie Gellonii.Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów Bramy Sarmackiej.

Merkuriusz Gelloński
Aktywnie, aktywniej...

25 lutego 2007 r., 23:41 — Matwiej Skarbnikow

W Hrabstwie Gellonii panuje już drugi tydzień znaczące ożywienie które pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość tej rdzennie-sarmackiej prowincji.

W kończący się weekend odbył się na terenie Hrabstwa plebiscyt konsultacyjny poświęcony sprawie uposażeń emerytalnych dla zasłużonych Gellończyków. 91 % głosujących poparło ogólną ideę emerytur i na dniach władze Prowincji opracują spójną propozycję ustawy regulującej te kwestie w sposób sprawiedliwy i, co najważniejsze, prosty.

Na podstawie Przywileju Gellońskiego, Namiestnik Gellonii Paweł bnt "Szmrek" Szermiński h. Poraj przyznał obywatelstwo i tytuł szlachecki Maciejowi "Smugg" Żmudzie. Wszystko to w nagrodę za pełną oddania pracę dla Księstwa i Kraju Gellońskiego.

Kolejny udany weekend mają za sobą Gellońskie drużyny piłkarskie. SKS Podleszcz wywalczył remis w konfrontacji z faworyzowanym SKS Srebrny Róg, tym samym praktycznie przekreślając szanse gości na tytuł mistrzowski. Na zapleczu ekstraklasy kolejne wspaniałe swycięstwo odnieśli piłkarze MKS Sailor Fer gromiąc Eltdorf 4:0.

Rozczarowanie spotkało kibiców skoków. Podczas konkursu w stolicy Hrabstwa Krezie nasi skoczkowie zaprezentowali się gorzej niż średnio. Mateusz Suszek zajął 5-tą a Matwiej Skarbnikow 6-tą pozycję. W klasyfikacji generalnej nasze nieloty zajmują odpowiednio 4-te i 6-te miejsce.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 324 razy.

Komentarze

2007-02-26 08:50 - autor: Marietta "Sissi" Barbescu
Brawo Gellonia!
Brawo Tatko! :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.046 sekundy