Dziś jest 19 października 2019 r.
6357. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3284. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
2984. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Merkuriusz Gelloński jest regionalną agendą Bramy Sarmackiej w Hrabstwie Gellonii.Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów Bramy Sarmackiej.

Merkuriusz Gelloński
Aktywnie, aktywniej...

25 lutego 2007 r., 23:41 — Matwiej Skarbnikow

W Hrabstwie Gellonii panuje już drugi tydzień znaczące ożywienie które pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość tej rdzennie-sarmackiej prowincji.

W kończący się weekend odbył się na terenie Hrabstwa plebiscyt konsultacyjny poświęcony sprawie uposażeń emerytalnych dla zasłużonych Gellończyków. 91 % głosujących poparło ogólną ideę emerytur i na dniach władze Prowincji opracują spójną propozycję ustawy regulującej te kwestie w sposób sprawiedliwy i, co najważniejsze, prosty.

Na podstawie Przywileju Gellońskiego, Namiestnik Gellonii Paweł bnt "Szmrek" Szermiński h. Poraj przyznał obywatelstwo i tytuł szlachecki Maciejowi "Smugg" Żmudzie. Wszystko to w nagrodę za pełną oddania pracę dla Księstwa i Kraju Gellońskiego.

Kolejny udany weekend mają za sobą Gellońskie drużyny piłkarskie. SKS Podleszcz wywalczył remis w konfrontacji z faworyzowanym SKS Srebrny Róg, tym samym praktycznie przekreślając szanse gości na tytuł mistrzowski. Na zapleczu ekstraklasy kolejne wspaniałe swycięstwo odnieśli piłkarze MKS Sailor Fer gromiąc Eltdorf 4:0.

Rozczarowanie spotkało kibiców skoków. Podczas konkursu w stolicy Hrabstwa Krezie nasi skoczkowie zaprezentowali się gorzej niż średnio. Mateusz Suszek zajął 5-tą a Matwiej Skarbnikow 6-tą pozycję. W klasyfikacji generalnej nasze nieloty zajmują odpowiednio 4-te i 6-te miejsce.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 313 razy.

Komentarze

2007-02-26 08:50 - autor: Marietta "Sissi" Barbescu
Brawo Gellonia!
Brawo Tatko! :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.037 sekundy