Dziś jest 22 lutego 2020 r.
6484. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3411. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3111. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Merkuriusz Gelloński jest regionalną agendą Bramy Sarmackiej w Hrabstwie Gellonii.Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów Bramy Sarmackiej.

Merkuriusz Gelloński
Odległe echo upadku rządu

20 lutego 2007 r., 16:54 — Matwiej Skarbnikow

"Dokonana została zmiana rządu w Księstwie Sarmacji, która była wynikiem dalszej atrofii zdrowego rozsądku i jakichkolwiek stabilnych zasad rządzących tym krajem. Wskutek zmiany jednego z posłów (Szpunara "jaki jestem fajny" zastąpił Nowak "czego to ja jeszcze nie robiłem") doszło do utraty poparcia w IP przez obecny Rząd SPD-UKL. Uchwalone zostało wotum nieufności, a nowym Kanclerzem zostanie najprawdopodobniej były król Baridasu Majkel Bumbum "posługujący sie teraz jakimś trudnym nazwiskiem". Media sarmackie donoszą o ponownym zawiązaniu się chanukowej koalicji - NZM-PPS-MZ. To już kolejne zawirowanie na sarmackiej scenie politycznej, dość skutecznie uniemożliwiające sprawne kierowanie tym krajem."

Tę niezwykle obiektywną analizę ostatnich zdarzeń w Księstwie przedstawił swym poddanym Kaizer Cesarstwa Valhalli.

Eksperci Krajowej Rady Emerytowanych Diuków podejrzewają, że ten ponowny wysyp "uprzejmości" wobec Sarmacji wiąże się z odejściem Zbyszka Browarczyka i nadziejami Kaizera na przeciągnięcie go do CV - jak przypuszczają płonnymi. Krajowa Rada niecierpliwie czeka na przybycie kolejnego Diuka z importu.

Szarzy mieszkańcy Krezu z płaczem w oczach wspominają Kanclerza C*****skiego i to jak porzucił ziemię ojczystą. Aż 73% Krezowiaków byłaby gotowa pozwolić mu porządzic sobie do końca obecnej kadencji byleby tylko wrócił i częściej pokazywał nam jasną scieżkę ku chwale - dla nas bez jego przenikliwości niedostępną.

Pozostałe 27% wykazuje się skandaliczną ignorancją i cynicznie się usmiechając stwierdza, odnosząc sie do ostatniego zdania cytowanej wypowiedzi, że lepszy kraj którym ciężko sprawnie sterować niz taki w którym nie ma czym sterować.

"..Wydaje się że potęga Księstwa już dawno wykroczyła poza zdolności pojmowania Kaizera i to co funkcjonuje zgodnie z wszelkimi mechanizmami demokracji jawi się mu jako chaos, podobnie jak człowiekowi pierwotnemu auta na ruchliwym skrzyżowaniu. Mentalność niektórych tyranów v-świata nie zmieniła się niestety od czasów wspólnoty pierwotnej. Dla nich państwo to prywatny folwark i rząd z osobistego namaszczenia Władcy. Władcy równego w prawach Bogu.." - powiedział naszej redakcji przypadkowo spotkany Senior Krajowej Rady Emerytowanych Diuków.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 274 razy.

Komentarze

2007-02-20 22:50 - autor: v-hr. Accursius
W mojej ocenie CV jest jedynie reklamą dla Kaizera. I niczym
więcej jak tylko reklamą. Słabą jednak stwierdzam, na niskim
poziomie artystycznym i merytorycznym. Proszki do białego
mają bardziej intersujące zwiastuny. Swoją drogą miło, że
nas zauważają za granicami. Na razie chyba ich nie wcielimy.
Są za bardzo krytyczni :P

2007-02-21 09:11 - autor: Małgorzata s.d. "Margo" Arped-Muzyk
"posługujący sie teraz jakimś trudnym nazwiskiem" no
poprostu BOSKIE:D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy