Dziś jest 2 czerwca 2020 r.
6584. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3511. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3211. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Expose"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

26 czerwca 2006 r., 10:58 — Michał bnt. C*****ski-Czarnecki

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa, Brama publikuje expose Ministra - Kanclerza. Liczymy, że nie zostaniemy posądzeni o naruszenie praw autorskich ;)

" Mam zaszczyt po raz drugi stanąć na czele rządu Księstwa Sarmacji. Za pierwszym razem okoliczności były o wiele prostrze. Jako przedstawiciel zwycięskiej wtedy partii - NZM oraz przy chwilowym braku jakichkolwiek kontrowersji w państwie powołałem rząd fachowców który zapisał się w historii przede wszystkim akcjami promocyjnymi hrabiego Szpunara oraz przekuciem w czyn wiecznych zapowiedzi stworzenia kolejnych modułów Syriusza. Oczywiście nie wszystko było kolorowe o czym regularnie przypominał Dziennik Grodziski swoimi paszkwilami.

Dzisiaj podejmuję się roli Kanclerza jako poseł bezpartyjny. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez poparcie określonych sił politycznych. Tym ugrupowaniem któremu podobnie jak mnie bliski od początku był rząd ponadpartyjny jest Paria Pracy Sarmacji. To dzięki zabiegom liderów PPS powstała większość parlamentarna zarówno w pierwotnym składzie IP jak i w tym po korektach. Dziękuję Wam Towarzysze ! ;) Dziękuję również markizowi C*****skiemu który w momencie gdy moja desygnacja była już niemal przesądzona zrezygnował z ubiegania się o urząd Kanclerza. Ułatwiło to Księciu podjęcie decyzji oraz umożliwiło wejście do rządu członków NZM - bez zbędnych emocji. Był to kamień węgielny pod budowę rządu jednościowego - pierwszego tworzonego po zjednoczeniu.

Mój rząd zgodnie z zapowiedziami może liczyć na poparcie 6 posłów. Jedynie poseł Dzikowski w pełni zdystansował się od rządu w którego skład wchodzi wandejska lewica. Poparcie zostało zbudowane ponad podziałami i tak samo został skonstruowany rząd. Jedność pozostaje na razie często w sferze deklaracji, lecz nie ma wątpliwości że wspólna praca spowoduje że po kilku tygodniach będzie ona równie autentyczna jak sam fakt zjednoczenia.

Z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa i czyny podkreślam, że zadaniem tego rządu jest przede wszystkim wzmocnienie procesu zjednoczeniowego Sarmacji i Wandystanu. Dążenie do rozerwania jedności Narodu traktuję jednoznacznie jako działanie na szkodę państwa. Nie może być pobłażania dla prób zdestabilizowanie prac rządu a tym właśnie będą bezpodstawne ataki personalne. Awanturnictwo polityczne będzie publicznie piętnowane oraz kierowane w przypadku szlachty do rozpatrzenia w Trybunale Honorowym.

Teraz czas przejść do obsady i zadań resortów.

Ministerstwem Finansów i Gospodarki pokieruje Jakub Bakonyi. W trakcie wstępnych rozmów wyodrebniliśmy 5 głównych obszarów działania resortu. Każdy z obszarów będzie miał swojego kierownika - niekoniecznie w randze wiceministra. Służyć ma to przyspieszeniu zkolenia kadr oraz skończeniu z mitem superresortu przerastającego przeciętnego człowieka. Konkretne zadania:

- Kładę nacisk na ewidencję kredytów. W ciągu tej kadencji zostaną wyegzekwowane wszystkie zaległe spłaty.
- Chcę aby został zniesiony obowiązek posiadania stron www firm, a czyszczenie rejestru firm odbywało się bardziej automatycznie.
W najbliższych dniach rozpoczęta zostanie debata nad zmianami w tym temacie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zostaje powierzone w ręce Piotra diuka Kościńskiego oraz Krzysztofa Szymańskiego. MSZ cieszy się przeważnie sporą autonomią w ramach rządu i tym razem nie będzie inaczej. Aktualna pozostaje jednak sugestia aby główny nacisk kłaść na kontakty z mniejszymi państwami i będę się starał inicjować aktywność w tym obszarze.

Mnisterstwo Dziedzictwa Narodowego zostaje oddna w ręce Michała Radeckiego oraz Michasia Winnickiego. Zadania ? Aktywny mecenat inicjatyw kulturalnych, dokończenie historii przedinternetowej oraz zaincjowanie prac nad historią internetową.

Ministerstwo Samorządu Terytorialnego pod kierownictwem Mateusza Suszka ma za zadanie kontynuować sprawną kontrolę samorządowych aktów prawnych. Mam nadzieję że również uruchomimy odpowiedni system subwencjonowania samorządów preferujący te ośrodki które najwięcej wkładają w budowę zwartych społeczności z pożytkiem dla całego Księstwa.

Ministerstwo Spraw Obywatelskich to wielkie wyzwanie dla Adama Grzelązki. Zadanie stawiane przed resortem to dokonanie przełomu w podejściu do nowych mieszkańców. Nie możemy czekać aż nowy mieszkaniec zapuka do drzwi MSO. To MSO musi pierwszy wyciągać rękę do nowych.

Ministrem Promocji zostaje Jakub Kaczyński. Mam nadzieję że już wkrótce będzie mógł zasilić ten resort hrabia Szpunar. Promocja to nieustannie podstawowy warunek aby Księstwo utrzymywało swoją dominującą pozycję w polskim v-świecie. Ważne jest jednak aby wysiłek promocyjny nie szedł na marne i dlatego konieczne jest dozowanie działań na tym polu, aby Księstwo było w stanie przyjąc odpowiednio fale imigrantów.

Powołana zostaje również dwójka Podkanclerzych. Pierwszym jest diuk Krupiński który będzie odpowiedzialny za legislację, natomiast drugi to Bartosz Mackiewicz który wchodzi do rządu celem nauki oraz pomocy w doraźnej kontroli działań ministerstw.

Ministerstwa posiadać będą pełną swobodę w doborze kadr oraz sposobu działania. Interesuje mnie jedynie zrealizowanie konkretnych celów które zostały już przedstawione lub zostaną określone w ciągu trwania kadencji.

Z przyjenością odpowiem na wszelkie pytania :)

Maciej markiz Poleszczyk"

Jak widać znowu zmienił się układ ministerstw. Niektóre zniknęłym, generalnie układ pozostaje ten sam. Bramę ciekawi jakie ministerstwa znajdą się w kolejnym gabinecie. Może Ministerstwo Głupich Kroków?
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 300 razy.

Komentarze

2006-06-26 11:49 - autor: Michał bar. Radetzky
Ministersto Wyszukiwania Głupich piosenek... gdzie ten
czekan to wsadził? Hmmm...

2006-06-26 12:27 - autor: Timios v-hr. "Stormtrooper" von Kiechajas
Gratuluję Macieju i życzę spełnienia wszystkich celów jakie
sobie założyłeś ;)

2006-06-26 15:17 - autor: Andrzej kaw. Dzikowski
Życzę powodzenia rządowi, bo to mimo wszystko rząd sarmacki.
Szkoda, że jest on tak rozbudowany. Najśmieszniejsza jest
funkcja Bartosza Mackiewicza: "wchodzi do rządu celem
nauki oraz pomocy w doraźnej kontroli działań
ministerstw". Ach ten bełkot...
No cóż - kiedy nie
wiadomo o co chodzi, chodzi o stołki dla koalicjantów.

2006-06-26 20:47 - autor: bar. Accursius
To będzie dobry Rząd...cyt.za K.Marcinkiewiczem :D

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.04 sekundy