Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Maraton Sarmacki III"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

25 lutego 2004 r., 18:35 — Troy

Pod hasłem "Sarmacja bez podziałów" rozegrano trzecią już edycję maratonu. Maraton Sarmacki to ogromny sukces organizacyjny. Na starcie pojawił się Anglik i Litwin, a także wielu gości z polskich państw wirtualnych. Łącznie uczestników było tym razem 30.

...

Maraton oczami komentatora:

Maraton Sarmacki 3 uważam za otwarty - orzekł Wojciech Stemplewicz przecinając linię startową w Baileatha Mathair (Matęczynie) - zaczeło się.

Jak na razie, na pierwszych metrach do przodu wysunęła się od razu spora grupa biegaczy z Gellonii, a także jedyny Litwin w stawce - Robertas Blaznecas. Trójką Gellończyków aktualnie prowadzących kieruje 1 jak do tej pory Maciek Poleszczyk, ale tuż zanim biegnie jego rzekomy partner Kamil Sidzina i jedyna - jak dotąd - biegaczka w Sarmacji Elsiv Verdum. Mimo, żezawodnicy biegną już dłuższą chwilę nadal nie widziać pierwszej, wiele znaczącej dla sprinterów mety 5km.

...

Nareszcie!!! Zawodnicy są już na piątym kilometrze, biegacze z Gellonii wyraźnie odpuścili, a poważniej do walki zabrali się Książę Piotr, Juliusz Cezar i znajdujący się na prowadzeniu Mariusz Glonek, a za nimi w dalszym ciągu fenomenalny Litwin i kilku biegaczy, z których najbardziej wybijają się Zbyszko Broniek, Sebek Inkaski i Rafał Szcześniewski. Jest świetnie! A ja na chwilę odrzucając na boczny tor zawodników chciałbym zaprezentować państwu piękne jezioro niedaleko którego swobodnie przemyka zwarta grupa maratończyków! Ah... ten kto nie stawił się na starcie, lub - przynajmniej - na którymś z punktów kontrolnych jako kibic nie wie co traci!

...

Biegacze nadal w kolumnie, ale widać już wyraźnie uciekających Johna Devilla, Bartka Lenczowskiego i Mateusza Gawendę, którzy dołączyli do wcześniejszych prowadzących... Co za pech :-] Już na 7 kilometrze po zderzeniu z grzybiarzami sarmackimi Szymon Radecki doznał kontuzji, która wyeliminowała go z dalszego biegu, cóż i takie rzeczy się zdarzają, ale oczywiście nasza ekipa nosząca postara się donieść Szymona do mety...

Na dziesiątym kilometrze można już coś ocenić, widać że słaby występ do serca wzięli sobie Wieńczysław Wieńsko i Micha? Karaś, którzy trzymają się czołówki jak koła ratunkowego, a w tyle pozostali Mateusz Bartkowiak, Patryk Bit i Wojciech Lewicki biegnący jakby w duecie z Wiktorem Szpunarem - jest nieźle, bo widać, że tym razem zamiast walki 3-4 zawodników dostaniemy prawdziwą ostra rywalizację!

...

13 kilometr! Szanowni Państwo nagrodę od 13stka Club (www.13club.prv.pl - serdecznie zapraszamy po zawodach - to jeden z najlepszych klubów w całym polskim v-świecie. Dawniej klub nazywał się Acjo Dance Club. O jego dawnej nazwie przypomina cykl sobotnich imprez - Acjonizacja. Był to niewielki klubik mieszczący się w Acjo. Bardzo szybko stał się głównym miejscem wieczornych spotkań Sarmatów. Klub był postrzegany jako miejsce dobrej zabawy w znakomitym towarzystwie!) w wysokosci 5 libertow otrzymuje świetny biegacz Szymon Piech, który na 13nastym kilometrze wyprzedził między innymi znakomitych Robertasa Blaznecasa, Zenona Końca, Marka Olszewskiego i Macieja Poleszczyka!

...

Zawodnicy dają ostro czadu i w czasie dużo szybszym niż na początku mijają kolejne metry, ba... Kilometry! Zaciekle rywalizują teraz Szymon Piech zwycięzca premii 13stki Club, Elsiv Verdum i Maciek Poleszczyk, a także świetni ostatnio, biegnący w trójkę Tomasz Lewicki, Mateusz Grzywiński i Zenon Koniec.

...

Już 20 km biegu za nami, możemy teraz podziwiać uroki pięknych wiejskich łąk i polan, które są tutaj bardzo częstym widokiem niedaleko jeziora... Bardzo przepraszam Was Sarmaci, że jakoś tak nie komentuję co dzieje się u naszych biegaczy, ale jak patrzę na 9 przystanek wycieczki po Tropicanie... no... Zrozumcie mnie! :)) Na szczęście i w dzisiejszym Maratonie na brak pięknych kobiet narzekać nie można, gdyż widząc piekną Elsiv Verdum można naprawdę zakochać się nie tylko w jej sposobie biegania!

Już niemal 30 kilometr i poczatkowo spokojni biegacze jak Mateusz Gawenda, Paweł Pawelczak czy Tomasz Lewicki wzięli się wreszcie w garść dobiegając do prowadzącej czwórki Blaznecas, Piotr Mikołaj, Cezar!

Będąc na już niemal 35 kilometrze, nie wspomniałem jeszcze nawet o głównym sponsorze... Jak dotąd utrzymywano, że sponsorem jest piękna prowincja Morvan, ale tak naprawdę to dzięki wspaniałej osobie Wojciechowi Stemplewiczowi aż tak wysokie nagrody udało się zgromadzić! Właściwym sponsorem Maratonu jest raczej wspaniały holding - SARMATINVEST - http://www.8ung.at/sarmathansa/ - serdecznie zapraszam do ich usług!

Koniec reklamowania, koniec żartów, zaczyna się walka o zwycięstwo Drodzy Kibice!

Tym razem pewni możemy być, że podium zmieni sie diametralnie! Pierwsza ósemka, której już nikt raczej nie przegoni to Sebek Inkaski, Patryk Bit, Szymon Pieszy, Rafal Szcześniewski, Mateusz Gawenda, Zenon Koniec, Książę Piotr Mikołaj i Robertas Blaznecas, za nimi - z szansami na pierwszą dziesiątkę biegną Michał Karaś, Mateusz Grzywiński, Juliusz Cezar, Zbyszko Broniek, Kamil Sidzina i Maciek Poleszczyk!

Pierwsza ósemka już nie trzyma się tak równo Szymon Pieszy i Mateusz Gawenda odbiegają wraz z Sebkiem Inkaskim i Księciem Piotrem bardzo daleko, ale czy starczy im sił?? Kto wie, ciągle idą bardzo szybko!

Mamy juz 48 kilometr, przecież to juz Maire! To piękne malutkie niestłoczone miasteczko jest teraz organizatorem najwiekszego wydarzenia sportowego w historii mikronacji! Ah co się tam dzieje?? 49 kilometr, jeszcze tylko tysiąc metrów, Szymon Pieszy i Sebek Inkaski nie wytrzymali i gdzies zostali ruszył natomiast Zenon Koniec i Patryk Bit, jaka walka!! Co tu się nie dzieje, biegacze już nie pija, nie patrza na siebie tylko z największym trudem dobiegają do mety, mamy podium - krzyczą kibice z Gellonii, ale czy to możliwe by Patryk Bit biegnąc z tyłu tak wszystkich zaszedł? Chyba tak idą, idą !!!! Przebiegli metę! Widziałem jedynie Mateusza Gawendę, Księcia i Patryka Ciapka Bita, ale ktoś tam jeszcze musiał zostać... czekamy na oficjalne wyniki...

Proszę państwa!

Tego nikt by się nie spodziewał - Mateusz Gawenda - zwycięzca pierwszego maratonu znowu zatriumfował, a tuż za nim wbiegli Patryk Bit, Zenon Koniec, Ksiązę i Szymon Pieszy, kto następny??

MATEUSZ GAWENDA WYGRAŁ!
Zenon Koniec 2
Szymon Pieszy 3
a Książę i Patryk Bit podzielą się po równo 50 libertami, które przypadły dla miejsca 4 i 5 ! Sarmaci! Takiej walki jeszcze tutaj nie było...

>>>

OFICJALNIE WYNIKI:
1. Mateusz Gawenda
2. Zenon Koniec
3. Szymon Pieszy
4. Książę Piotr Mikołaj
4. Patryk Bit
6. Robertas Blaznecas
7. Sebek Inkaski
8. Rafał Szcześniewski
9. Mateusz Grzywiński
10. Juliusz Cezar
11. Maciek Poleszczyk
12. Zbyszko Broniek
13. Michał Karaś
14. Kamil Sidzina
15. Salwador Salwadori
16. Bartosz Lenczowski
17. Paweł Pawełczak
18. Jarek Grzybiński
19. Tomasz Lewicki
20. Tomasz Stefańczyk
21. John Deville
22. Marek Olszewski
23. Radek Szpunar
24. Wiktor Szpunar
25. Mateusz Bartkowiak (dobiegł!)
26. Mariusz Glonek
27. Elsiv Verdum
28. Wojciech Lewicki
29. Wieńczysław Wieńsko
30. Szymon Radecki
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 456 razy.

Komentarze

2004-02-25 19:40 - autor: Damian Konieczny
Leser!
Trzy zdania i kopiuj, wklej.

2004-02-25 23:48 - autor: Krzysztof Kowalczykowski
O, nie tylko. Wiesz ile miałem poprawiania i dorabiania polskich znaków? Fiu fiu.

2004-02-26 09:25 - autor: Wiktor Szpunar
Przepraszam Cię Troy, ale taka dola redaktora :-]

2004-02-26 12:57 - autor: Salwador Salwadori
Spisek! Ktoś tak utalentowany sportowo jak ja nie mógł być ZALEDWIE piętnasty!

2004-02-26 14:38 - autor: Wiktor Szpunar
hehehehhe :) No coz ;-] zmien noty to bedzie lepiej, albo czekaj na lepsze "szczescie" :P

2004-02-26 22:02 - autor: Michaś Winnicki
Następnym razem może i ja pobiegnę.

Można biec w todze?

2004-02-27 10:14 - autor: Wiktor Szpunar
Długo nad tym myślałem i hm... można ;-]

2004-02-29 19:23 - autor: Juliusz Cezar
Ja zawsze biegnę w todze! ;-)

2004-02-29 22:19 - autor: Juliusz Cezar
Wcześniej biegałem w zwykłym ubraniu i zająłem 10 miejsce... w IV maratonie biegałem w todze i mam miejsce 8! Ha! Następnym razem ubiorę jeszcze zbroję!

2004-03-03 17:12 - autor: Michał Radzki
Uuuu... ominął mnie jakiś zjazd....
Jak wyszedł???

2005-04-02 17:39 - autor: patryk "snoobik" bones
bardzo ladna reklama klubu acjo:)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy