Dziś jest 18 lutego 2020 r.
6479. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3406. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3106. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Wyniki Teutonia Open"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

17 kwietnia 2006 r., 17:39 — Leszek Karakachanow

Mimo wielu przeciwności losu mam zaszczyt ogłosić wyniki turnieju Teutonia Open - otwartych mistrzostw Teutonii w boksie.

Najpierw chciałbym przeprosić za opóźnienie - sędzie główny nie uznał torzsamości bar. Accursiusa - dawnego Andrzeja bar. Opalskiego. Wyrabianie dowodu trochę trwało, a potem trzeba było ściągać zawodników na walki...
Bądź co bądź, po tygodniu został wreszcie rozstrzygnięty turniej. Wzięło w nim udział 9 zawodników, rozstawionych wg. rankingu SZB i alfabetu. Oto oni:
1. Krzysztof "Vhris" bar. Macak h. Khazar
2. Mateusz "matis" v-hr. Bartkowiak h. Renifer
3. bar. Accursius h. Jastrzębiec
4. Mateusz "SUCHY" kaw. Szuszek-Chojnacki h. Kości
5. Mateusz Zidane
6. Timios "Stormtrooper" bar. von Kiechajas h. Marchia
7. Michał "Karol Młot" kaw. Radecki h. Młot
8. Jarek "Dexter" Sadowski
9. Leszek "Rudobrody" Karakachanow

Każde ze spotkań trwało 8 rund po minucie. Pierwsza walka to eliminacja pomiędzy najczęściej nokautującym przeciwników viceliderem rankingu SZB a organizatorem:

> walka 1. - Macak vs. Karakachanow

Walka jest od początku była bardzo zacięta. Cios za cios, żaden nie ustepował drugiemu nawet na krok. Ale nie... W drugiej rundzie Karakachanow nadludzkim zrywem, dwoma lewymi prostymi zepchnął Macaka do narożnika. Znów cios za cios, żaden nie odsłaniał się nawet na milimetr. W 6 rundzie Macak jeszcze wyprowadził atomowy prawy sierpowy, ale Karakachanow zachwiał się tylko na moment. Nie dał się zepchnąć na środek ringu. To był przedwczesny finał, udawadnia to werdykt sędziowski:

> walkę wygrał Karakachanow na punkty 36:35.

W pierwszym ćwierćfinale zmierzyli się zwycięzca eliminacji z młodym, perspektywicznym zawodnikiem:

> walka 2 - Karakachanow vs. Zidane

Już w pierwszej rundzie Zidane wściekle bombardował Karakachanowa precyzyjnymi sierpowymi - zarówno z prawej jak i lewej strony. Jednak zaraz potem Karakachanow wykorzystał swój największy atut - kilkoma prawymi prostymi zepchnął do narożnika. Widać, że to jego ulubiony styl. Tymczasem Zidane coraz bardziej słabnął i zaczął ograniczać się do stawiania gardy, przestał wyprowadzać ciosy. Dopiero w ostatnich rundach zaczął się rechabilitować. Widać, że musi popracować nad kondycją. Werdykt nie wzbudził żadnych kontrowersji:

> walke wygrał Karakachanow na punkty 39:17.

Kolejne spotkania to była prawdziwa konfrontacja starego wyjadacza (27 walk na amatorskim ringu, najwięcej w SZB) i młodego, gniewnego Teutończyka.

> walka 3. - Bartkowiak vs Kiechajas

Walka praktycznie bez historii. Bartkowiak technicznie blokował ciosy, wyprowadzał techniczne kontry, utrzymywał się w środku ringu. Nie zdołał jednak wytrącić z rytmu niesamowicie szybkiego przeciwnika, a bloki na nic się zdały przeciwko klasycznemu lewewmu sierpowemu Kiechajasa. Bartkowiak ostatecznie wygrał tylko jedną rundę:

> cały pojedynek wygrał Kiechajas na punkty 40:31.

Kolejny półfinał był wielką niewiadomą, o treningach Ssaka Naczelnego krążyły niepotwierdzone plotki:

> walka 4 - Accursius vs. Radecki

Obaj zawodnicy prezentowali bardzo podobny styl walki, starając się zepchnąć przeciwnika do narożnika, by zasypać go gradem ciosem. I Accursius, i Radetzky nie ruszyli się z miejsca, jednak to lewe proste bardziej doświadczonego gracza bardziej wytrącały z rytmu przeciwnika. Ostatecznie z niewielką przewagą:

> walkę wygrał Accursius na punkty 42:38.

Komentatorzy zastanawiali się czy kolejny młody gniewny zagrozi wschodzącej gwieździe sarmackiego boksu:

> walka 5 - Suszek vs. Sadowski

Suszek zasypywał przeciwnika gradem silnych, różnorodnych ciosów, a z czasem precyzyjne prawe sierpowe Sadowskiego przestały trafiać dynamicznie poruszającgo się po ringu przeciwnika. Suszek w trzech ostatnich rundach jakby dwukrotnie zwiększył szybkość. Werdykt sędziowski był jednoznaczny:

> pojedynek wygrał Suszek na punkty 58:35.

Przed pierwszym półfinałem zastanawiano się, czy Karakachanow zdoła zepchnąć Suszka do narożnika:

> walka 6 - Karakachanow vs. Suszek

Na początku Suszek trochę został wybity z rytmu atomowym prawym prostym, ale później szybkość i kondycja nie pozwoliły przeciwnikowi na skuteczne kontry. Karakachanow jednak w ostatniej rundzie pokazał wysoką klasę i prawie znokautował Suszka. Ostatecznie nie udało mu się przekonać sędziów do swojej wyższości:

> walkę wygrał Suszek na punkty 42:39.

Przed drugim półfinałem większość kibicowała nadziei teutońskiego boksu, najlepszemu młodemu gniewnemu:

> walka 7 - Kiechajas vs. Accursius

Accursius od początku starał się utrzymać środek ringu i znokautować przeciwnika swoim lewym prostym, ale niesamowicie szybki Kiechajas wyprowadzał precyzyjne kontry i mocne lewe sierpowe. Ostatecznie Accursius nie wygrał ani jednej rundy:

> pojedynek wygrał Kiechajas na punkty 43:36.

Przed meczem Karakachanow zapowiadał kolejną pasjonującą walkę z zawodnikiem z czołówki:

> walka 8 - Karkachanow vs. Accursius

Już w pierwszej rundzie Karakachanowowi udało się zepchnąć Accursiusa do naroznika. W drugiej wydawało się że lewy prosty przeważy i Accursiusowi uda się zepchnąć przeciwnika na środek ringu, ale prawy prosty Karakachanowa nie pozostawił mu złudzeń i przez pozostałe sześć rund nie pozwoliły mu wyprowadzić skutecznej kontry. W pojedynku prawy prosty vs lewy prosty:

> walkę wygrał Karakachanow na punkty 42:36.

No i wreszcie wielki pojedynek młodego, szybkiego, gniewnego i młodzszego szybkiego gniewnego:

> walka 9 - Suszek vs. Kiechajas

Tak dynamicznej walki, takiego ruchu na ringu Sarmacja nie widziała od lat. Trudno było się czasem zorientować, który zawodnik wyprowadza które ciosy. Ostatcznie Suszek przeważył swoją różnorodnością - łatwo mu było kontrować prawy sierpowy Kiechajasa:

> pojedynek wygrał Suszek na punkty 49:40.

Panów Suszka (20lt) i Kiechajasa(10lt) proszę o podanie organizatorowi swoich numerów kont. Organizator (5lt) dziękuje Narodowemu Związkowi Monharchistycznemu za zasponsorowanie nagród.

Szczególne podziękowania należą się sędzi głównemu turnieju, Rafałowi v-hr. Szcześniewskiemu, bez którego ten turniej by się nie odbył.

A wszystkich Sarmatów zapraszam na zupełnie nowy i oryginalny konkurs o światowej puli nagród(100lt)! Warunki uczestnictwa: nadesłanie do 1 maja sprawozdania z finałowej walki Teutonia Open w formacie MP3, do 5 min, z podkładem muzycznym. Oceni je jury w składzie Karakachanow(BS), prawdopodobnie Bober(Talk) i Gaj (WT). Zapraszam.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 272 razy.

Komentarze

2006-04-17 17:43 - autor: Mariusz "Man" Przepiórski
komu by się chciało to czytać :P

2006-04-17 17:45 - autor: Leszek "Rudobrody" Karakachanow
Wyniki: 1. Suszek 2. Kiechajas 3. Karakachanow

2006-04-17 18:22 - autor: Timios bar. "Stormtrooper" von Kiechajas
Moje gratulacje Mateuszu, świetna walka. Dziękuję
publiczności, byliście wspaniali [jak zawsze w Teutonii ;d ]
i organizatorom za zawody na wysokim poziomie. Moją wygraną
przeznaczam na nagrody w następnych zawodach. :)

2006-04-17 22:42 - autor: Mateusz kaw. "SUCHY" Suszek-Chojnacki
Tak, świetna walka z wyśmienitym przeciwnikiem :) Muszę
przyznać, że ciężko było. Długo będę dochodził do siebie w
moim dworku w Ferze :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy