Dziś jest 4 lipca 2020 r.
6616. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3543. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3243. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Książe zamiatacz!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

06 kwietnia 2006 r., 22:46 — Łukasz Dec

Na Liście Dyskusyjnej Sarmacji mogliśmy dzisiaj przeczytać dwie, niezwykle ciekawe informacje o świeżo wydanych dekretach: o Państwowej Administracji Systemów Informatycznych i o Państwowej administracji Miejsc Publicznych.

Ten pierwszy określa zasady funkcjonowania nowo powstałej instytucji, która zastąpi MOI i zajmie się, jak nie trudno się domyślić administracją systemami informatycznymi, bankowymi oraz Syriuszem. Warto wspomnieć, że kiedyś taki system zarządzania systemami miał już miejsce, co więcej był "najskuteczniejszym w historii Sarmacji" jak powiedział Miłościwie Nam Panujący. O wszelkich sukcesach, jak i porażkach (oczywiście o ile takie się zdarzą) nowej instytucji dowiedzą się z ogólnodostępnego rejestru prac Administracji. Czy praca apolitycznego zespołu po raz kolejny okaże się rozwiązaniem skuteczniejszym od rządowego MOI? Czas pokaże.

Drugą nowinką jest kolejna Państwowa Administracja, tym jednak razem Miejsc Publicznych. Ta będzie się zajmować czuwaniem nad przestrzeganiem prawa i netykiety w publicznych miejscach Księstwa. Możemy się więc spodziewać, że na LDKS nie uświadczymy więcej bezsensownych kłótni, nad którymi nikt nie sprawuje kontroli. Członkowie Administracji władać bowiem będą prawem moderowania miejsc publicznych - oczywiście z wyłączeniem Bramy Sarmackiej. Równie ważnym zadaniem Państwowych Administratorów będzie zapisywanie na Listę Dyskusyjną tych, których jeszcze tam nie ma. Wydając dekret Książe nacisk położył na to, żeby przyszli moderatorzy byli zarówno niezależni politycznie, jak i nie pełnili żadnych funkcji publicznych.

Oba organy wejdą w życie z chwilą powołania ich prezesów. Prezesa PASI wybierze Książę wedle swe woli, natomiast na Prezesa PAMP został rozpisany konkurs. Wymagania są duże - obywatelstwo sarmackie, zamieszkanie od co najmniej miesiąca, niekaralność, niepełnienie innych funkcji państwowych, niepełnienie funkcji w państwach obcych, nebranie czynnego udziału w życiu politycznym od 1 marca 2006 r., rezygnacja z członkostwa w partii politycznej z chwilą objęcia urzędu, stały, codzienny dostęp do Internetu, odpowiedzialność, bezkompromisowość, wysoka kultura osobista. Widać wiec, że niewiele osób się nadaje na takie stanowisko, jednakże pensja (50lt/miesiąc) oraz prestiż na przyciągają ochotników - ponoć do Księcia już wpłynęło kilka kandydatur. Dlatego tym, których zainteresowała taka posada radzimy pośpiech…

Jednocześnie Brama Sarmacka chce wyrazić swą radość z powrotu Księcia do czynnego v-życia. Szykuje się, jak widać, sporo zmian, bowiem tytuły listów wysyłanych przez Monarchę na LDKS brzmiały „Sprawa 1/4” i „Sprawa 2/4” Czekamy więc na następne decyzje...

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 312 razy.

Komentarze

2006-04-06 22:48 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
Witamy nowego redaktora! Życzę powodzenia w nowym zawodzie
:>

2006-04-06 23:05 - autor: Maciej hr. "Skarbniq" Poleszczyk
A ja czekam aż mnie ktoś do LDKS dopisze. Chybo poczekam na
prezesa PAMP :P

2006-04-06 23:21 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
Eh. To se poczekasz :>

2006-04-07 11:15 - autor: Melanie "Mel" Reddy-Janiczek-Chojnacka
A wracasz na LDKS?:>Krótko wytrzymałeś:P

2006-04-07 12:51 - autor: Maciej hr. "Skarbniq" Poleszczyk
Powiedzmy że obejmuje pewne obowiązki i muszę być
przynajmniej na odbiorze. Poza tym sytuacja juz się chyba
poprawiła :]

2006-04-07 20:46 - autor: bar. Accursius
Parampam pam...parampam pam :D

2006-04-07 22:42 - autor: Mariusz "Man" Przepiórski
Zamiatacz?

2006-04-07 22:54 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
Nawiązanie do ostatniego artykułu o Księciu :D

2006-04-08 20:46 - autor: Przemek F. (MW)
Xiążę - szalony miotlarz. ]:->

2006-04-09 01:44 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
Rotfl!

2006-04-10 13:37 - autor: Lolopo van Dystan (MW)
Książę! Phi! Jesteście zacofani! Demokracja/komunizm to
dzisiejsze nowoczesne ustroje a wy ciągle jesteście sto lat
za Murzynami! (Nie obrażzając Murzynów)))

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy