Dziś jest 6 czerwca 2020 r.
6588. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3515. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3215. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Odezwa do czytelników BS"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

02 kwietnia 2006 r., 16:38 — Michał kawaler Radecki

Szanowni Państwo!

Dzisiaj zastąpiłem Wiktora hr. Szpunara na stanowisku Redaktora Naczelnego Bramy Sarmackiej. Na tym miejscu chciałbym mu podziękować za owocną współpracę i za zasługi dla sarmackiego dziennikarstwa. Chcę także wyrazić ubolewanie i żal, że nie może on już dłużej pełnić ani tego, ani innych stanowisk w Sarmacji.

Przyjąłem propozycję kierowania Bramą z rąk Kanclerza w pewnym określonym celu. Do tej pory Brama była opanowana przez politykę, a artykuły pisane przez wielu redaktorów, w tym także przeze mnie, budziły kontrowersje dotyczące stronniczości. Chciałbym, aby to się zmieniło. Chcę, aby brama była apolityczna. Jednak uważam, że droga wyznaczona przez uchwalenie Regulaminu Bramy jest niewłaściwa. Obowiązek umieszczania przynależności partyjnej oraz swoich funkcji przed artykułami nie jest sposobem na odpolitycznienie Bramy, a budzi kolejne kontrowersje i protesty. Trwają już prace nad nowym regulaminem. Chciałbym za to skłonić obecnych, jak i nowych redaktorów do pisania artykułów bardziej obiektywnie, aby nie wzbudzać kontrowersji.

Nie oznacza to, że Brama przestanie zauważać politykę czy też nie będzie komentować działań rządu, czy też to, że zamierzam się pozbyć wszelkich redaktorów wywodzących się z partii politycznych. Nie. Wręcz przeciwnie, przyłożę najwyższą wagę do kontroli poczynań rządu i ujawnienia wszelkich nieprawidłowości, jeżeli się takie pokażą. Jednak chcę, żeby jednocześnie Bramę opuściła retoryka polityczna, partyjna, a zawitał tu zdrowy rozsądek, logiczne myślenie oraz krytyka k o n s t r u k t y w n a. I będę do tego dążył.

Pragnę także zachować dotychczasową aktywność Bramy. Nie chcę, aby powtórzyło się to co stało się ostatnio, czyli nagła przerwa w dopływie informacji. Dołożę wszelkich starań, żeby w Bramie ukazywał się co najmniej jeden artykuł dziennie, a normą postaram się uczynić trzy artykuły. Zachęcam również do korzystania z możliwości publikacji w ramach Sztuki Ulicznej.

Wszystkich tych, którzy czują się na siłach, aby zostać redaktorami BS, zapraszam do siebie na priv. Pamiętajcie – bycie aktywnym redaktorem to najprostsza droga do odznaczeń i zaszczytów, a na pewno jest to jeden z najprostszych sposobów na zarabianie poza Syriuszem! Nie czekajcie! Piszcie już teraz na m.radetzky@gmail.com lub na GG – 6876274!

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 319 razy.

Komentarze

2006-04-02 16:52 - autor: Mateusz M. Cezar
Towarzyszu Radziecki! Jestem z Was dumny!

2006-04-02 18:49 - autor: Mateusz M. Cezar
Treść komentarza

2006-04-02 20:10 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
SPDalaj :P

2006-04-02 21:41 - autor: gen. Łukasz hr. Nowicki
Ach, jakie to poza polityczne...

2006-04-02 23:56 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
ja tam mówiłem tylko o artach :P

2006-04-03 00:44 - autor: Timios bar. "Stormtrooper" von Kiechajas
Mądrze prawi, polać mu! ;P

2006-04-03 16:10 - autor: Kryspin bar. "Retro321" Bober C*****ski Winnicki
Czyli Brama "przechodzi w ręce" NZM :P

2006-04-03 17:38 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
A w życiu romana. Jak już wspomniałem, w NZM już nie jestem.
Niestety.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.053 sekundy