Dziś jest 25 maja 2020 r.
6576. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3503. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3203. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Expose Kanclerza"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

31 stycznia 2004 r., 17:01 — Troy

Witam Sarmaci.

W dniu dzisiejszym objąłem stanowisko Kanclerza naszego Księstwa. Żywię nadzieję, że data ta zapisze się w historii Sarmacji jako ważne dla wszystkich Sarmatów wydarzenie. Niektórzy mnie dobrze znają inni trochę słabiej, niemniej jednak większość przyzna mi racje jeśli powiem, że jestem człowiekiem bezkonfliktowym. Mimo to wytrwale dążę do wyznaczonego przez siebie celu. Uważam, że przestrzeganie prawa w równym stopniu zobowiązuje każdego, dlatego będę tego wymagał i Was i od siebie.

Jeżeli chodzi o politykę to jestem członkiem Partii 3D, Rząd jaki stworzę będzie działał dla dobra Sarmacji i będzie poniekąd kontynuacją polityki rządu poprzedniego.

Skład rządu pod moim kierownictwem będzie następujący:

Minister Infrastruktury - Wojciech hrabia Zieliński

Minister Finansów i Gospodarki - Rafał kawaler Szcześniewski

Minister Dziedzictwa Narodowego - Krzysztof baronet Szymański

Min. Spraw Zagranicznych - Piotr diuk Kościński

Min. Informacji - Bartłomiej hrabia Staniszczak

Kanclerz - Bartłomiej hrabia Staniszczak

Głównym zadaniem ministra infrastruktury będzie możliwie szybkie dokończenie prac nad Syriuszem 2. Do Jego obowiązków w dalszym ciągu będzie należeć dbanie o właściwe funkcjonowanie stron Sarmacji i systemu Syriusz.

Minister Finansów i Gospodarki, jego zadaniem będzie opracowanie budżetu Księstwa Sarmacji, zarządzanie finansami Państwa, udzielanie pożyczek.

Minister Dziedzictwa Narodowego. Pan Krzysztof baronet Szymański będzie miał za zadanie dalsze prowadzenie stron ministerstwa, dokończenie i prowadzenie programu ORKA. MDN ma za zadanie nie tylko zapisywać historie ale i tworzyć nową, którą kiedyś ktoś spisze. Będę się starał aby MDN dbało o rozwój kulturalny naszego narodu.

Polityka zagraniczna Księstwa Sarmacji zmierza w dobrym kierunku, powstawanie licznych ambasad, nawiązywanie kontaktów z innymi Państwami oraz ocieplanie tych które już istnieją dobrze świadczy o Ministrze Spraw Zagranicznych.

Pozostaje na stanowisku Ministra Informacji, uważam, że na tym stanowisku powinna zasiadać osoba dobrze znająca Księstwo Sarmacji jako całość. Jako iż jestem jedna z niewielu osób które już zdały egzamin ze znajomości prawa, historii realnej i wirtualnej oraz kultury, uważam, że będę się dobrze wywiązywał z tego obowiązku.

Pamiętajcie ze to rząd jest dla was i staramy się wprowadzać zapisy, które przyczynią się do jak najlepszego życia w Sarmacji.

El Presidente Bartłomiej hrabia Staniszczak
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 350 razy.

Komentarze

2004-01-31 17:32 - autor: Tomasz Wołoszyński
Vivat new Kanclerz

2004-01-31 22:32 - autor: Juliusz Cezar
A właśnie: Kiedyż będzie gotów Syriusz 2?

2004-02-01 11:21 - autor: Dominik Janusz Lis
Mnie tylko zastanawia, jak można dążyć uparcie do celu jednocześnie będąc bezkonfliktowym. Mój mały móżdżek podpowiada mi, że to jest poprostu niemożliwe. jak ktoś chce coś osiągnąć, to prędzej czy później wpadnie z kimś lub z czymś w jakiś konflikt. Ok, dosyć filozofania. Salem

2004-02-01 16:45 - autor: Bartłomiej Staniszczak
Nie koniecznie Panie Salem :) ja dotarlem wysoko, nie wchodzac z nikim w konflikt. osiagnolem wiele i nie jestem z nikim w konflikcie... aby tak dalej bylo. Kanclerz.

2004-02-02 09:40 - autor: Michał Radzki
Bartku wazeliniarze też zachodzą wysoko... ;)

2004-02-02 21:02 - autor: Juliusz Cezar
Odpowiedzi na pytanie nie doczekam... ;)

2004-03-02 08:52 - autor: Wiktor Szpunar
aha... czyli jezeli napisze tu dupa, kurde, dupa ja pieprze naprawde dupa to i tak nikt tego nie przeczyta!

2005-04-02 13:45 - autor: patryk "snoobik" bones
skoro tak no to dupa;)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.051 sekundy